Türkiye’deki Türk Milliyetçileri Nerede Hata Yapıyorlar?


Son yıllarda Türk milletçilerinin Güney Azerbaycanlılara yönelik tutumlarında ciddi değişiklikler yaşanıyor; Bu değişimi Güney Azerbaycan Milli Hareketine dönük husumet olarak da yorumlayabiliriz. Açık söylemeseler de Güney Azerbaycan’ı CİA ve Batı projesi gibi görüyorlar. Türk milliyetçileri içinde bu bakışın varlığını kanıtlamaya gerek yok. Türk milliyetçilerinden kiminle konuşursanız böyle düşündüğünü görürsünüz. Türk Ocak’larından MHP’ye kadar geniş yelpazede görüştüğüm insanların böyle düşündüklerini gördüm.

Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ki, Güney Azerbaycan Milli Hareketi Türk milliyetçi sayılabilecek bir siyasi hareket. Oradaki insanlar “ben Türk’üm ve Türlüğümü yaşamak istiyorum” diyerek hapse giriyor, işkence oluyor, hayat düzenleri altüst oluyor. O insanların mücadelesinin tek gayesi Türk olarak gururlu, onurlu, özgür ve bağımsız yaşamak. Güney Azerbaycan’da Türk milliyetçiliğinin belirleyici siyasi hareket olması Türk dünyası açısından tarihi bir fırsat. Neden?

İran Türkiye’den sonra en fazla Türk’ün yaşadığı ülkedir. Fars milliyetçiliği hâkimiyeti nedeniyle bu Türklerin altın köprüsü Türk dünyasını kılıç gibi ortadan kesmiş. Türk dünyasını coğrafi bütünlüğünü İran’daki Fars milliyetçiliği bozmuş. Türkiye ve Türk dünyası arasında Fars milliyetçi adından bir engel oluşturulmuş. Ele buna göre açık yüreklilikle söyleyebilirim ki, Türk dünyasına giden yol Güney Azerbaycan’dan geçer. Turan’a giden yol Güney Azerbaycan’dan geçer. Türkler İran’daki Fars milliyetçiliği devletinden kurtulmadıkça Türk dünyasına kolayca ulaşamazlar. Bugün Türkiye çok ciddi baskılar altında. Türkiye karşılaştığı bu jeopolitik kuşatmadan çıkmak istiyorsa Türk dünyasına yol bulmalı. İran’da Fars milliyetçiliği hâkimiyeti sürdükçe Türkiye şu andaki karşılaştığı jeopolitik kuşatmadan çıkması çok zor.

Anadolu Türkleri İran’da yaşayan Türklerden daha önce milli bilince vardılar ve milli devletlerini kurdular. İran’daki Türkler yüzyıllar boyunca Şiilik, Farslık ve İranlılık aşkıyla yanıp tutuştular; böylece hem kendilerini yaktılar hem de Türk dünyasının birlikteliğini engellediler. Şimdi Güney Azerbaycanlılar tarihi gafletten uyanmışlar ve milli kimliklerinin farkına varmışlar. Güney Azerbaycanlıların milli uyanışı büyük tarihi fırsat. Biz yüzyıllar boyunca bu tarihi fırsatı bekledik. Bizler bin yıllar sonra birlikte olabileceğimiz koşulu yakaladık. Bizler Osmanlı-Safevi kavgasını çoktan aştık; bizler Türk’üz dedik. Güney Azerbaycanlılar bu tarihi dönüşüm geçirirken, teessüfle şimdi Türkiye’deki Türk milliyetçileri bu fırsatı değerlendirmek istemiyorlar. Güney Azerbaycan Milli hareketinden Batı projesi diye uzak duruyorlar. Bin yıllar özlemini duyduğumuz ve beklediğimiz fırsat doğmuşken onu kendi ellerimizle gömüyoruz şimdi.

Güney Azerbaycanlılar “ Haray haray men Türkem” sloganlarıyla sokaklarda gösteri düzenliyorlar; onlar “Bakı-tebriz-Ankara – bizler hara Fars hara” haykırışlarıyla Fars şovenizmine karşı isyan ediyorlar. Bu isteklerin ve sloganların Batıyla ne alakası var? Batının desteklediğini iddia ediyorlarsa ispat etsinler. Batı destekliyorsa nasıl oluyor da milli hareket içindeki insanların gazete çıkaracak para bulamadıkları gözüküyor. Nasıl oluyor web site açacak kadar maddi olanakları yok. Nasıl destek ki, onun insanları para bulmak için gece gündüz inşaatlarda çalışıyorlar. Batı destekliyorlarsa nerede Para?. Batı destekliyorsa neden sesimizi hiç kimse duymuyor?. Batı destekliyorsa neden Batı medyası tam anlamıyla yüzümüze kapalı?. Batı destekliyorsa neden uluslararası kurumlar bizden mesafeli duruyorlar? Batı projesi olduğunu iddia edenler buyursunlar ispat etsinler. Batı destekliyorsa neden bu hareketin tribünü yok, televizyonu yok, gazetesi yok, dergisi yok. Neden? İşin ilginç tarafı odur ki, İran rejimi bizleri neyle suçluyorsa Türk milliyetçileri de aynı suçlamayı yapıyorlar. İran rejimi de bizleri MİT, CİA ve MOSSAD elemanları gibi gösteriyor.

“Türkiye’nin PKK/terör sorunu nedeniyle İran’la iyi olmalı ve onunla birlikte hareket etmeli ve İran’ın iç işlerine karışmamalı” denildi. Yıllarca bu politika izlendi. Ne oldu? İran-Türkiye işbirliği PKK’yı bitirdi mi? Türk milliyetçilerinin bir bölümü sırf bu nedenle İran’daki Türklerden mesafeli durduğunu biliyorum. Yıllar sonra bu politikanın değerlendirme zamanı gelmedi mi?. Türk milliyetçileri PKK/terör nedeniyle içe kapanırken terör azalmadı; tam tersine büyüdü. Bunu bütün terör uzmanları biliyorlar ki, Türkiye PKK’ya karşı 90’lardaki askeri başarısını İran ile işbirliği içinde elde etmedi; O dönemde İran ve Suriye PKK’yı destekliyorlardı. Türk milliyetçileri bu sorunu içe kapanarak çözemezler. Neden? Çünkü tüm Batı Kürt milliyetçiliğini destekliyor. Türkiye bu jeopolitik baskıdan Türk dünyasına yönelmekle kurtulabilir. Bunun yolu Güney Azerbaycan’dan geçiyor. Kürt milliyetçilerinin “Büyük Kürdistan” hayali sadece Güney Azerbaycan üzerinden durdurulabilir. Güney Azerbaycan’daki Türk egemenliği Kürtçü yayılmacılığı engellediği gibi Türkiye’nin toprak bütünlüğünün de garantisi olabilir.

İran/ Fars milliyetçi rejimlerden Türklere dost olmaz. Bunu yüz yıllar boyu tecrübe etmişiz. PKK gibi kanlı terör örgütünü onlar başımız bela ettiler, şimdi de en büyük destekçileri yene onlar. Hani Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktu? Farslar ne zamandan beri Türklere dost oluverdiler? Ehmedinejad gibi köktenci Fars milliyetçisi nasıl oluyor da Türk dostu olarak görünüyor? İran’daki 35 milyon Türk’ün bütün haklarını gasp eden adam nasıl Türk dostu olabilir? Ehmedinejad Fars ırkını kutsallaştırmak peşinde; Fars milliyetçiliğini dinselleştirmek arayışında. Fars-Türk kardeşliği tarihi yanılgı. Türk-Fars kardeşliği yanılgısı yüzünden İran’daki Türkleri feda etmek telafisi olmayan hata. Şimdi Türk milliyetçileri Türk-fars stratejik ittifakından bahsediyorlar. Tarihi yanılgı üzerinde kurulan ittifakların sonu acı hüsranlara bitmiş.

İran’daki Türkler tarihsel olarak Türk milliyetçi düşünce hayatının önemli parçası. Anadolu Türk milliyetçilerinin zihniyetinde İran’daki Türkler “esir Türkler” kategorisine girmeseler de, ancak onlar hep dikkat merkezinde olmuşlar. Ziya Gökalp’tan Nihal Atsız’a, Nihal Atsız’dan Alparslan Türkeş’e kadar İran Türkleri hep stratejik hedeflerden biri olmuştur. Şimdi ne oldu? Şimdi ne değişti? Güney Azerbaycanlılardaki Türklük uyanışını dikkate aldığımızda Gökalp’ın hayal ettiği “Oğuzların Kültürel Birliğinin ayak sesleri duyulurken neden Anadolu Türkleri kapılarını kaplatıyorlar? Neden? Tarihi rüyamızın gerçekleşmesi yakınken neden yanlış algı ve tavırlarla onu erteliyoruz?

Arif Keskin

Reklamlar

4 Yanıt

 1. Ne diyelim, doğru söze nedir?

 2. Aslında Türkiyede, bana göre iki milliyetçi görüş var! 1 – İSLAMA dayalı MHP 2 – Atatürk milliyetçiliğine dayalı TÜRK milliyetçiliği. İkisi arasındaki fark KÜLTÜR farkıdır. MHP Ülkü ocaklarında, Atatürk milliyetçileri okullarda öğrendiklerini sergilemektedirler. Aslında ikisininde hedefi birdir VATAN bölünmez! Ancak MHP 1997 den itibaren gelişme gösterememiştir. Nedeni ise tel örgü ile çevrilmiş bahçeden çıkamamıştır.Uyanış vardır.Devam edecektir.

 3. Yorumunu facebook’ta duvarımda paylaştım.Kesinlikle haklısın.Bizim uyanmamızı istemeyen bir millette doğuda Çin’dir..Bugün bir forum sitesinde Hürriyet Gazetesinden aldıkları bir haber çok ilgimi çekti ve burdan herkesin bilmesini istedim.Alıntıyı aynen yayınlıyorum :

  Çin’deki Dünyanın En büyük, En Gelişmiş ve En Eski Piramitleri : Türk Piramitleri

  İçeriği, video, yazı , haber makalesi ve resimlerle çok zenginleştirdim.Umarım tamamını okur ve çok beğenirsiniz..

  Öncelikle belirteyim;
  Normalde bu piramitlerin içerisine girmek, kesinlikle yasak! Zaten bu Türk piramitlerinin bulunduğu bölge de, Çin hükumeti tarafından yasak bölge ilan edilmiştir.
  Ayrıca bu piramitler , Mısır’daki piramitlerden çok daha eski, çok daha büyük ve çok daha ileri bir teknikle yapılmış piramitlerdir.Ve de 2. Dünya Savaşı sırasında tesadüfen çekilen fotoğraflardan, tek 1 tanesinde bile 100’den fazla piramit gözlemlenebiliyor.Şu tarihlerde ise , bu piramitlerimizi yeşilliklerden sezmek bayağı zor.Çünkü Çin hükumeti, bu piramit bölgesini yasaklı bölge ilan etmekle de kalmıyor, bu bölgeyi kumlayıp, üzerlerine sonradan yabani otlar serpiştiriyor ki, bu otlar büyüsün ve bu medeniyet harikaları, tepecikler sanılsın diye.
  Piramitlerin bulunduğu bölgeye dikkat çekersek de, eski “Uygur” bölgesi olduğunu da açıkça görüyoruz.( Uygarlığa adını veren Uygur İmparatorluğu… )

  Peki bunu neden mi yapıyorlar?Eğer ülkelerindeki, zar zor ayrılmadan tuttukları Türkler , isyan edecek ve ayrılacaklardır kesinlikle!
  Ayrıca diğer neden de, dünyanın medeniyet merkezinin Türkler olduğunun anlaşılmasından ve Türkler’in bu şevk ile, daha da büyük işler yapması, itibarlarının artması…

  Ayrıca bunların Çin piramitleri olduğuna inanan arkadaşlara da bir cevabım var:
  Adamlar eğer o piramitleri kendileri yapmışsa, neden bunu dünyayla paylaşıp, dünyanın medeniyet merkezi biziz demesin?

  Lütfen gözümüzü açık tutalım, ayık olalım, oyunlara gelmeyelim arkadaşlar…
  Hürriyet’in bir haberi , resimler ve videolar aşağıda olacak.Umarım tamamını okursunuz ve bunda vermek istediğim düşünceyi almış olursunuz..Paylaşın, paylaştırın, herkes bilsin, herkes öğrensin…Tarihini bilmeyen, kendini de bilemez! Hele ki Türk tarihi kesinlikle hepimiz tarafından bilinmelidir, ki o kadar mükemmel bir tarihtir..
  Türk Milleti Tarihini Öğrenerek, Kendisinde Çok ve Daha Büyük İşler Yapma Gücü Bulacaktır !

  Tarihimizi Okumaktan ve Öğrenmekten Kaçınmayalım, Lütfen Sonuna Kadar Okuyalım!

  Önce Kısa Bilgi..

  Çin Halk Cumhuriyeti’nin sınırları içerisinde yer alan ve tarihi “İpek yolu”nun başlangıç şehri olan Xi’an şehrine 100 km uzaklıkta “Qin Ling Shan” dağlarında “Büyük Uygur Türk İmparatorluğu” döneminden kaldığı düşünülen irili ufaklı 100 kadar piramit ve bunların içerisinde “Beyaz Piramit” adı verilen ve 300 metre yüksekliğinde Keops piramidinden daha büyük ve yüksek bir piramit bulunuyor.

  On altı piramitten oluşan merkez kompleksin en büyüğü Beyaz Piramittir. Bu bölge yasak bölgedir. Çinli yetkililer bu bölgede bilimsel araştırmalar yapılmasına kesinlikle izin vermemektedir ve bu piramitler kamufle edilmeye çalışılmaktadır. Bir çok piramit toprakla kaplanmış ve üzerlerinde yaz kış yaprağını dökmeyen ağaçlar yetiştirilmiştir. Bütün bu çabalar gerçeği gizlemeye yetmemektedir. Piramitlerin taş girişleri ise oldukça belirgindir. Birçok piramit tahrip edilmiş ve kaderlerine terk edilmiştir. Bazı piramitler Orta Amerika piramitleri gibi düz bir tepe yapısına sahiptir. Bu piramitleri ilk olarak 5000 yıllık bazı Çin metinlerinde görmekteyiz. Piramitlerin bazılarının üzerlerine, sürekli yeşil kalan, yaprak dökmeyen türden ağaçların dikilmiş olması bu yasağı anlamlı kılıyor. Çünkü hiçbir devlet kendi geçmişine ait olan bu kadar önemli yapıları yok saymaz. Bu hem tarihi açıdan hem de turizm açısından o ülkeye zarar vermek demektir. Buradan anlıyoruz ki, bu piramitlerin Çin tarihi ile bir ilişkisi yoktur. Asya’da bulunan ve eski Türk toprakları üzerinde yer alan bu eserler tabi ki Ön-Türklerle ilgilidir. Mevcut tarihi bilgiler bu durumu teyit etmektedir. Bu bölgenin Kadim Türk toprakları olduğu şüphesiz bir gerçektir. Bu durum Çin kaynaklarınca da teyit edilmektedir.

  HÜRRİYET’İN HABERİ

  Çin’in orta kesimindeki Şaanşi eyaletinin başkenti Şian şehrinin 100 kilometre yakınında bulunan Çin piramitleri hakkında araştırmalarda bulunan ve piramitlerin içine giren ilk Türk araştırmacı yazar Oktan Keleş, piramitlerdeki materyallerin Türk tarihi açısından büyük önem arz ettiğini ve “bütün ezberleri bozacak kadar dünya tarihi açısından önemli olduğunu” söyledi.

  “Beyaz piramitler” ya da “Türk piramidi” diye de anılan piramitlere giren ve orada araştırmalarda bulunan Keleş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Buradaki materyaller konunun uzmanları tarafından incelendiğinde şunu söyleyebiliriz: Tarihin tekrar yazılması gerekebilir” dedi ve piramitlerdeki materyallerin Türk tarihi açısından büyük önem arz ettiğini belirtti.

  Keleş, bölgeye daha önce de araştırma yapmak için başkalarının gittiğini ancak araştırmacıların görüntü almasına izin verilmediğini ve şimdi yayımlanan fotoğrafların, “şu ana kadar yayımlananlar arasında bir ilk” olduğunu vurguladı.

  Yaşlı bir Çinli rehberliğinde piramitlerin iç kısımlarına girdiklerini belirten Keleş, piramitlerin içinde Türklere ait olduğunu düşündükleri sembol, heykel ve tabletler olduğunu kaydetti.

  Keleş, kendilerinin ortaya koyduğu deliller karşısında Çinli yetkililerin, “Eski dönemlerde Uygurlar, Çinliler adına paralı asker olarak görev yapıyorlardı. Buradaki semboller ve işaretler onlardan kalma” dediğini aktardı ve “Bu düşünce tabii kendilerine ait” diye konuştu.

  “PİRAMİDİN İÇİNDEYİZ”

  Piramitlere giderken ve piramitlerin içinde yaşananları aktaran Oktan Keleş, yaşlı bir Çinli rehber eşliğinde piramitlere yakın bir yerden doğal bir mağaranın içerisinde girdiklerini ve karanlıkta 40-50 metre kadar yürüdüklerini anlatarak, “Mağarada 3 kanallı bir girişe geldik. Sonra dikey bir yerden 7-8 metre aşağı kaydık. Geniş bir alana geldiğimizde Çinli rehber bize ’Piramidin içindeyiz’ dedi” diye konuştu.

  Keleş, piramidin tabii bir oluşumun üzerine inşa edildiğini belirtti ve Çinli rehber eşliğinde bir mezar odasına ulaşıldığını aktardı.

  Mezar odasında yerde boyu 2 metreye yakın bir mumya olduğunu belirten Keleş, mumyanın başında bulunan bir kayada çeşitli işaret ve yazıların yanı sıra “ay yıldız, kurt başları” gördüklerini söyledi. Keleş, alana ışık tutulduğunda “şoke olduklarını” ve “3 metre boylarında, muhtemelen granit taştan yapılma bir baş heykeli” ile karşılaştıklarını kaydetti.

  Keleş, heykelin üst kısmında çift boynuza benzer bir objenin bulunduğunu, kafasının ortasında da bir “ay-yıldız” simgesinin göze çarptığını anlattı.

  Heykelin yanında da kucağında çocuk olan başka bir kadın heykelinin ve yerde bir mumyanın bulunduğunu belirten Keleş, şöyle devam etti: “İhtiyar Çinli, dizlerinin üzerine çöküp bir şeyler mırıldanıyor.

  Gördüğümüz mumya bir erkeğe ait. 30 sene kadar önce yüzü daha net seçiliyormuş hatta ayaklarında çizmeye benzer şeyler olduğunu söylüyor, yaşlı Çinli. İçeride yaklaşık 7-8 dakika kadar kaldık ki, ihtiyar Çinli acele çıkmamız gerektiğini işaret ediyor. Biz biraz daha kalıp, etrafı iyice incelemek istiyoruz. Yaşlı Çinli sertleşiyor, teklifimizi kabul etmiyor. Aşağı doğru merdivenle inilen bir yer görüyoruz ve oraya inmek istiyoruz. Yaşlı Çinli, ’oraya inişin çok zor olduğunu, indikten sonra çıkışın daha da zor olduğunu, buradan acele çıkmamız gerektiğini’ söylüyor. Çinli’nin bu kadar telaşlı olmasından ve sinirlenmesinden dolayı aşağı inemedik. Ancak fenerle şöyle etrafı bir taradığımızda, duvarlarda yazılar ve şekillerle üst üste dizilmiş ve birbirlerine yapışmış tabletleri gördük daha fazlasını seçemedik.” –

  “ATANIZ OĞUZ KAĞAN’IN TEMSİLİ SURETİDİR”

  Keleş, yaşlı Çinlinin verdiği bilgiye göre, mumyanın yüzünün önceden daha net olduğunu, ancak zaman içerisinde köylülerin mumyanın bazı parçalarını koparması nedeniyle bozulmaya başladığını söyledi.

  Çift boynuzlu granit taştan üç metrelik baş figürünü sorduklarında ise şaşırtıcı bir cevap aldıklarını belirten Oktan Keleş, Çinli’nin “O sizin atanız Oğuz Kağan’ın temsili suretidir” dediğini nakletti.

  Keleş, Çinli’nin piramidin alt kısmında başka bir mumya olduğunu ve onun hiç bozulmadığını ileri sürdüğünü, ayrıca var olan binlerce tabletten bazılarının zaman içerisinde aşınarak birbirine yapıştığını söylediğini aktardı.

  Piramitlerin bulunduğu bölgenin yasak olduğuna dair söylentilerin sorulması üzerine Keleş, bölgenin tamamen yasaklanmış bir bölge olmadığını, ancak içeride araştırma ve çekim yapmak konusunda izin verilmediğini belirtti.

  Keleş, özellikle Alman bilim adamlarının yaptığı çalışmaların “oldukça önemli” olduğunu, ellerinde bazı bilgiler olmakla beraber görüntü olarak kanıt sunamadıklarını vurgulayarak, “Bildiğimiz kadarıyla bizim yayımladığımız görüntüler bu alanda en kapsamlı görüntüler olma özelliğine sahiptir” diye konuştu.

  “TÜRK PİRAMİTLERİ”

  Şian şehrinin 100 kilometre yakınında bulunan Çin piramitlerinin, diğer adıyla “Türk piramitlerinin” keşfi konusunda birçok iddia bulunuyor. Bunların arasında en yaygın olanı ise İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikalı pilot James Gaussman’ın Hindistan’dan Çin’e uçarken piramitleri gördüğüne dair iddialar olmasına karşın, bu iddiaları doğrulayacak bir kanıt bulunmuyor.

  Gaussman’ın iddialarının aslında Trans World Havayolları’nın Uzak Doğu yöneticisi Binbaşı Maurice Shehan’a ait olduğu düşünülüyor.

  Keleş, Gaussman’ın bölgedeki piramitleri görmesinin ardından Alman araştırmacı yazar Hartwig HausDorf’un bölgeye gittiğini ve piramitler hakkında birçok materyal topladığını aktardı.

  Keleş, Hausdorf’un bu piramitlerde, ön Türklere ait “yazılar ve çok değişik mumyalar olduğunu” söylediğini, ancak bunları delillendiremediği için bilgilerinin kuşkuyla karşılandığını belirtti.

  Piramitlerin sayısının irili ufaklı 100 civarında olduğu belirtilirken, söz konusu piramitlerin kime ait olduğu ve içindekiler hakkında kesin bilgi bulunmuyor.

  Fotoğraf ve Videolar İçin Link Aşağıdadır :

  http://bit.ly/vdiCha

 4. Büyük davanın büyük insanlarına mhp parti yetkililerine en derin saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Konu mhp 2014 yılında mutlaka iktidar olacak allahın izni ile. Sebebi gerekçesi mevcut ak parti hükümeti ve iktidarı büyük türk devletini yüce türk milletini çok büyük sıkıntılara soktu. Çok önemli 3, 5 tane sorun gerekçeler ekonomi iflaz etti işsizlik yoksulluk gelir dağılımında adaletsizlik türk halkının belini büktü kredi kartı borçları çek senet borçları yapı kredi borçları yüce milletimiz çaresizlik içinde bocalıyor, kıvranıyor. Torunlarımız çocuklaımız belki 50 yıl daha borçlu . Aziz milletimizin yüzde 30 u açlık sınırının altında yüzde 20 si çok zor şartlarda geçiniyor, yani özetle aziz milletimizin yüzde 50 si çaresiZ zor durumda ekonomi manzarası budur. 2. konu akp hükümetinin milli dış politikası yoktur örneğin 10 yıldır ortadoğuda kan akıyor akp hükümeti sn. başbakan ortadoğuda akan kanda vebali var ortaktır. Irakda iranda suriyede her an savaş olailir akp hükümeti milli devlet politikası bilmiyor, yada patron başta amerika israil ingiltere fransa kısacası pentegon akp yi zorluyor zaten başbakan eş başkanım diye övünüyor . BOB projesi arap baharı büyük ermanistan projesi büyük kürt devleti kurma projesi ak partinin eş başkanın taşeronluğu ile birlikte yürüyor. NOT Suriyede savaş çıkarsa hatay iskenderumda tampon bölge oluşturacak güya 50 bin suriyeli mülteciye kapı aacağız türkiyede yoksulluk işsizlik aziz milletimizi inim inim inletiyor. Kendi vatandaşını koruyamayan akp kendi vatandaşını doyuramayan akp hükümeti batı devletlerinin taşeronu akp hükümeti. NOT Pkk sorunu diğerbakrda bdp lideri ve sözde milletvekilleri bağımsızlık ilan ettiler, fedaral yönetim istiyorlar ana dilde resmi dil istiyorlar büyük kürdistan mutlaka kurulacak diyırlar. akp sn. başbakan demokratik açılım diyerek kürtlere özgürlük diyerek bir açılım projesi başlattı pkk terör örgütünü bebek katillerini asker polis katillerini sivil vatandaş katillerini akp önce şımarttı azdırdı demokratik açıım diye yüce türk milletinin gözünü boyadı kandırmaya çalıştı bizim değerli kürt vatandaşlarımızıda kandırarak ümitlendirdi boşuna oyaladı biz kürt vatandaşlarımızla bin yıldır birlikte yaşıyoruz vatanını bayrağını t.c. devletini seven ve koruyan herkes bizim kardeşimizdir doğusuyla batısıyla güneyi ile kuzeyi ile. t.c. devleti bir bütündür biz birlik içinde kardeşçe yaşamak istiyoruz. NOT akp hükümeti şimdiye kadar bebek katili apo ile imralı canisi karayılanla görüşüyordu hatta iş birliği yapıyordu yüce türk milleti tepki koyunca tavır alınca şimdide yıllarca pkk ya hamilik yapan kuzey ırakta barzani çete reisi ile türkiyede mecliste pkk uzantıları bdp ile görüşeceğim diyor akp ne kadar görüşürse görüşsün pkk vatan hainidir uzantısı bdp vatan hainidir kuzey ırakta barzani türk düşmanıdır t.c. devleti üniter sosyal bir hukuk devletidir t.c. devleti resmi dili tektir güzel türkçemizdir. Bayrağımız tektir ay yıldızlı şanlı türk bayrağımzıdır vatanımız edirneden karsa kadar doğudan batıya kadar bir bütün cennet vatanımızdır. BİZ pkknın uzantısı mecliste hiç bir zaman vatan hainlerine güvenmiyoruz. Hiç bir zaman vatan hainlerini unutmadık unutmayacağız bağımsız kürdistan devleti kuracaklar türkiyeyi bölecekler ancak büyük türk milliyetçileri ülkücü hareket hiç bir zaman vatan hainlerine geçit vermeyecek. Büyük türk ordusu kahraman silahlı kuvvetlermiz yüce türk milleti ile birlikte gönül gönüle omuz omuza el ele kenetleneceğiz pkk ya vatan hainlerine türk milletine düşman olanlara kesinlikle fırsat vermeyeceğiz vatan hainlerine hiç bir zamanda inanmayacağız ve güvenmeyeceğiz. Akp hükümeti 1 yıl içinde dağılacak ve bölünecek akp hükümeti şu anda kendi içinde guruba ayrılmış, bölünmüş durumda bir tanesi a. gül b. arınç f. gülen gurubu 2. gurup t. erdoğan h. çelik b. atalay gurubu 3. gurup c. çiçek i. n. şahin s. kılıç 3. gurup milliyetçi muhafazar gurup 1. gurup cemaatçi gurubu 2. gurup tayipçi gurubu akp hükümeti dağılacak bölünecek inşalllah. Büyük türk devleti aziz türk milleti kurtulacak inşallah en fazla 20 ay içinde parçalanacak inşallah. NOT türk milliyetçileri ülkücüler her zamankinden daha çok birlik beraberlik içinde omuz omuza kenetlenmeliyiz her zamankinden çok daha uyanık olmalıyz her zamankinden çok daha etkili çaışmalıyız. Ve her an iktidara hazır olmalıyız en geç 2014 türk milliyetçilerinin hükümet ve iktidar olduğu yıl olacak inşalah. Kongrelerimiz kurutayımız yüce türk milletine büyük türk devletine özellik ile ülkücü camiamıza hayırlı uğurlu olsun cenab-ı allah cümlemizin yar ve yardımcısı olsun yazan analiz eden iyi bir araştırma yapan ülküdaşınız dava arkadaşınız bir dava insanı tüm büyüklerime tüm ülkücülere saygılarımı ve hürmetlerimi sunarım. İSTANBUL BEYOĞLUNDAN KARABEY KANTAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: