Ayna Tv’nin Kapatılmasını Kınıyoruz!


Öncelikle Güney Türkistan’ın tek Türk kanalı Ayna Tv’nin kapatılmasını eshefle kınıyorum.

Ayna Tv’ye yapılan operasyonun seçim öncesine denk gelmesi kafalarda soru işaretleri bırakıyor. Türkiyede okuyan kardeşlerimiz memleketlerinden haberdar olamıyor tam anlamıyla…

Enverbeyin siyasete atılması bazı çevreleri rahatsı etti galiba.

Sayın büyügüm paşamızında adeta ültümatom niteligindeki yazısıda olacakları belirtir şekildeydi… Afganistan Türklerinin sorunları dahada derinleşecek görünüyor.

Kunduzda son dönemde Türklerin öldürülmesi.

Almanlar yönetimindeki ISAF yönetiminin Talibana silah temin ettigi olayların artması dış güçlere yarıyacak. nedeni özellikle alman hükümetinin Türkler üzerinde oynadıgı ekonomik oyunun parçası. neden?

Alman ekonomisinin silahı

Mersedes aş yani Afganistana doldurulan binlerce 75 model otobüs taksi bunlar kullanıldıkça alman ekonomisi kazanıyor.araçları dubai üzerinden ücretsiz gönderiyor çünkü yedek parçasından dolayı bağımlı hale getiriliyor.

Almanlar nedense Kuzey Afganistanı yıllardır avuçlarına aldı, ngo’ları tarımla sağlıkla ilgili çalışıyor, devlet yetkilileri ise sömürmek için pazar oluşturuyor. Türkler Almanlar için vazgeçilmez halde şu an. Bize karşı sevgileri kurtuluş savaşı dönemine dayanıyor.

Ünlü mallarını bedelsiz verdiler 100 yıldır sömürüyorlar. Mersedes, BMW, Opel ilede sivil ve askeri paraları harcıyoruz.

Yunanla olan tartışma ise almanyaya silah pazarı oluşturuyor..

Alman silah ihracatının %25 i yunanistan ve Türkiye tarafından alınmakta . Genelleme yaparsak Türkiyede geçmişte uygulanan stratejiler afganistanda uygulanıyor.

Biz Türk gençleri olarak sayın paşamızın ve ekibinin yanında sağlam durmalıyız. Şu an kendisi zor anlar yaşıyor tahminim, hem dış dengeler birde içeriden Karzai yönetimindeki ve ABD destekli hain Türkler tarafından kuşatılmış durumda

Herkese tavsiyem 1 kereliğine de olsa Türk komutanımız önderimiz Oğuz Kağanın Türklük duasını okumalarıdır allah yar ve yardımcımız olsun.

Dostum paşamızı tam destekliyelim, kendisine herhangi birşey olursa Afganistan Türklüğü birleşmemek üzere dağılacaktır. ayrıca Enver beye de sabır ve cesaret diliyorum, zor süreçler bizleri bekliyor

Allaha emanet olun kardeşlerim.

Mübarek ramazan ayınız hayırlı olsun. Türk dünyasının huzur içinde nice ramazanları görmesi dileğiyle.

Elbet birgün tek bayrak tek vatan içinde kucaklaşacağız.

GünTürk / Rıza Gözetir

Bookmark and Share

Reklamlar

11 Yanıt

 1. ayna tv nin kapatılması Afganistan Türklerine karşı yapılan bir işlem değildir. eğer hatırlarsanız Dostum Paşa ayna tvden yayınlanan bir beyanatında.. bana hakaret ediyorsunuz.. burası ankara değil… eğer böyle yaparsanız burada bir kürt cephesi benzeri cephe kurulur demişti.. paşamızın bugüne kadar yaptılaına yakıştı mı bu söyledikleri.. madem ki Türkiyeden bazıları ile arası bozuk onları hedef alsaydı paşamız.. bir de paşamızı bu duruma getiren ilki içki.. ikincisi.. kendi desteklediği s.nurullah ve alem sayee.. madem ki gerçeklerin yazılması lazım gelin tartışalım bu konuları.. paşamız her içki içtiğinde oradaki toplumun geleceğini etkileyecek laflar etmemelidir.. kararları doğru zamanda.. doğru insanlarla ve rahat kafa ile almalıdır.. son 10 seneden beri bu tür davranışlar yüzünden güney türkistan maalesef hep kaybetmektedir.. Allah Halkımıza kolaylık versin..

 2. CMİA KURUCU LİDERİ ORGENERAL A.RAŞİD DOSTUM 22 TEMMUZ 2010 AKŞAMI AYNA TV’Yİ TELEFONLA ARAYARAK;
  “ KARDEŞ ÜLKE TÜRKİYE CUMHURİYETİ DIŞİŞLERİ BAKANI ŞİBİRGAN’A GELEREK PRT OFİSİNİ AÇMA GİRİŞİMİNDE BULUNMUŞTUR (AÇMIŞTIR).
  FAKAT BU GİRİŞİMİN YENİDEN YAPILANDIRMA VE HALKA HİZMET AMACINI TAŞIMADIĞINI, BU GİRİŞİMİN SADECE SEMBOLİK VE VERİMSİZ (ANLAMSIZ) OLARAK NİTELENDİRİYOR, SONUÇ İTİBARIYLA İYİ NİYET TAŞIMADIĞINI İFADE EDİYOR VE BÖLGEDE KÜRT CEPHESİ BENZERİ BİR CEPHENİN OLUŞMASINA VESİLE OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ. BU GİRİŞİM BENİM FİKRİM ALINMADAN YAPILAN BİR GİRİŞİMDİR. DOSTUM VE CUNBUŞUN FAALİYETLERİNİ GÖZLEMLEYEN ÜLKE HALKI ÖZELLİKLE DE KUZEY VE KUZEYDOĞU VİLAYETLERİ SAKİNLERİ BU GİRİŞİMİN CUNBUŞ VE ONUN YANDAŞLARININ TAKİP ETTİĞİ YOL İLE AYNI DOĞRULTUDA OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYOR, BU GİRİŞİMİ REDDEDİYOR ÜLKE VE HALKIMIZIN ÇIKARLARINA AYKIRI OLARAK NİTELENDİRİYORLAR.
  BAHSINI ETTİĞİM BÖLGE HALKLARI, SİLAHLI KUVVETLER BAŞKOMUTANLIĞI KURMAY BAŞKANI OLMAM VE MİLYONLARCA İNSANA LİDERLİK ETMEME RAĞMEN BU GİRİŞİMİN BENİMLE DANIŞILMADAN YAPILDIĞI İÇİN HALKIMIZA VE ÜLKEMİZE ZARAR GETİRECEĞİNİ VE UYGULANABİLİRLİĞİNİN MÜMKÜN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYOR.
  AFGANİSTAN HALKINA YAPILACAK YARDIMLAR DERİN DOSTLUKLAR VE TEMİZ İLİŞKİLER ÇERÇEVESİNDE GERÇEKLEŞMELİDİR. BAŞKA HEDEFLER TAŞIMAMALIDIR.
  BİR DEFA DAHA TEKRARLAMAKTA YARAR VAR Kİ BÖYLE GİRİŞİMLER SADECE HASSASİYETLERİ ? UYANDIRMAKLA KALMAYIP AYNI ZAMANDA KÜRT CEPHESİ BENZERİ BİR CEPHENİN OLUŞMASINA VESİLE OLACAKTIR. BU NEDENLE BU TÜR FAALİYETLERİN ENGELLENMESİ (FAALIYETLERDEN KAÇINILMASI) GEREKMEKTEDİR.
  DOSTUM HER ZAMAN SADIK BİRİ OLMUŞTUR VE HİÇBİR ZAMAN YALAN SÖYLEMEMİŞTİR. BENİMLE DANIŞILMADAN GERÇEKLEŞTİRİLEN BU TÜR GİRİŞİMLERİN SONUCUNU GELECEKTE GÖRECEKSİNİZ. BU TÜR GİRİŞİMLER SADECE YARARLI OLMAMAKLA KALMAYIP AYNI ZAMANDA ÇIKMAZLARI CİDDİLEŞTİRECEKTİR. BURASI AFGANİSTANDIR, ANKARA DEĞİL Kİ HAKARETLERE MARUZ KALAYIM. HERŞEY İLE DALGA GEÇEBİLİRSİNİZ AMA DOSTUMUN HALKI İLE DALGA GEÇEMEZSİNİZ.
  BIRAKIN BU BİR UYARI OLSUN! HALKIMIZIN KUTSAL DAVALARININ AYAKLAR ALTINA ALINMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ.”

 3. Ayna tv’nin kapayılmasını kınıyorum.

 4. AYNA TV YAYINA GEÇMEK ZORUNDA .KAPATILMASINDAKİ SORUMLULARDA ÖZÜR DİLEME MECBURİYETİNDE.

 5. Bir kere olaylari iyi anlayip ona gore analiz etmemiz gerekir. Su bir gercektir ki Turkiye, ozellikle Afganistandaki Turklerin hep hamisi ve yardimcisi olmustur. Hele hele Dostumu hep koruyup kollamistir. Dostum Haddini bilmelidir. Bir Disisleri bakani ozel bir yardim icin neden dostumdan izin alsin ya da onunla gorussun. AYna TVnin kapatilmasi kotu degil bence. Cunku zaten yayinlari ahlak disi bir de hep Dostumun propagandasinin yapiyordu.

 6. ATNA TV Yİ İZLEMEDİGİNİZ BELLİ OLUYOR KARDEŞİM YAYINLARININ AHLAKSIZLIGINI YAZACAK KADAR BİLGİSİZSİNİZ ÇÜNKÜ FİLMLERDE BİLE KADINLARIN GÖGÜSLERİ BACAKLARI SANSÜRLENİYOR.AFGANİSTAN RÜTÜK KARARLARI NEDENİYLE HATIRLATAYIM DEDİM.

 7. ayrıca sayın paşama hakaret ediyorsunuz.herkes haddini bilmeliki karşısındaki insana söz söyleye bilsin.sizin düşüncenizde olsak dünyada türklerle irtibatta kurmayalım gerek yok.seçimlerde uluslararası tv lere gerekyok esir olalım.bakanlar türklerle degilde abiniz abd yle görüşsün.

  sayın paşamın evinin önünden geçeceksin paşam davet ettigi halde gitmeyeceksin çok komik bir diplomasi açıklamandada yazacaksın çok yogun iş sebebiyle.komik oluyor bunlar .yaklaşık 150 yıllık dostluklar 2-3 diplomatın dengesizligiyle yıkılmaz ama zedelenir.bizler oldukça ne sizin gibiler nede haddini bilmeyen diplomatlar dostlugumuzu ve kardeşliğimizi yıkar.sayın paşam davet edilmediği yere gidecek kadar onursuz değildir.

 8. yaziklar olsun böyle kadir bilmez topluma kimin ne hadine ki …….. bu yazistigimiz sayfa ALLAHVERDI DOSTUM PASAYI SEBEB KILDI YARADAN en az otuz sene toplumu pesinden sürükledi nedemek nezaket ve siyaset kurallarini bilmiyor,ACABA ONA LAF ATANLAR KIM BILIR BIR KOYUN GÜDEMEYECEK KAPASITEDE SARI çizmeli mehmet aga

 9. Bu tartışmalar çok üzücü.Sakın tabana yansımasın.Aslında bu gibi durumlarda herkesin ben nerede yanlış yaptım demesi gerekir.Kendini düzeltirsen karşıdaki de düşünsün artık.Dostum Paşa da bir insan ama halkının kahrını çeken bir insan.Hiç mi yanlışı yok?Vardır elbet.Peygamber değil ki hatadan beri olsun.Ama ona tavır koyanlar hangi meydan muharebesini kazanmış merak ediyorum.Elin iyisinden kendi kötün iyidir diye bir söz vardır.Bence biraz Paşamız birçok da onu eleştirenler dikkat etmelidir.Çünkü eller kıs kıs gülüyor bu duruma.Şahsen benim yüreğim yaralanıyor.Türkiye Dostumu bertaraf edemez.Güdümlü siyaset her zaman içimizi çürütür.Afganistanda çok emeğimiz var.Bunları herder etmeyelim.En azından kamuoyu oluşturmalıyız.Gaflette olanlar,dalalette olanlar,hıyanette olanlar uyanmalıdır.Ayraıca artık Paşanın içki vs ile anılması da h,ç hoş değil.O da artık içiyorsa bırakmalıdır.Hatta haccını yapıp şöyle gönlümüde taht kurmalıdır.Sonuçta hep savaştı asker oldu.Hatalar yapabilir ama artık bir lider ve model olacak bir konumdadır.Ben Türkiyede olmakla birlikte belki de birinci derecede ona saygı duyuyorum.Keşke düşündüğüm tarzıyla Türkiyeyi idare etse itirazım olmaz.Dostum Paşa ayrıca çok kadirşinas ve mihmandar birisidir.Sarayında kimler ikamet ediyor bir araştırınız.

 10. riza bey fazla hssasiniz.olan bitenler herkese malum, uzulmeye ve kirici olmaya gerek yok.fikirler gorusler farkli olabilir,saygi duymak lazim.Sayin disisleri bakaninin Sivirgan ziyareti ,oncesi ve sonrsi yasananlarin bircok sahidi var.dostum ickili olsada digerleri ickili degildi.Turkiye Cumhuriyeti Devletinin bu zamana kadar yapmisoldugu tum maddi manevi, siyasi, iktisadi, egitim ve sosyal yardimlarina karsi ozellikle dostumun butur beyaniye tavirlari hicte hos degil,tasvip edilemz.en basiti,oglu batur Turkiyede nasil okutuldu,taninan ayricaliklarla nasil yetisti.gercekler acida olsa bilinmesi ve kabuledilmesi lazim.

 11. bir atasözü derki.

  ve düşman intikamımı üzerine yolladıgım zaman benim efendi oldugumu bilecek.

  hürmetle kalın kardeşlerim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: