Meydan Şehir Soğuk Hava Deposu Törenle Açıldı


Afganistan Meydan Şehir Soğuk Hava Deposu Törenle Açıldı.

Afganistan’da Vardak Vilayeti Meydan Şehir’de zirai gelişime destek vermek ve üretimi yapılan zirai ürünlerin uygun koşullarda muhafazasını sağlayarak ticari ederlerini yükseltmek amacıyla (TİKA) Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nca inşa edilen 500 tonluk soğuk hava deposu, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılışa T.C. Kabil Büyükelçisi Basat Öztürk, Vardak Valisi Halim Fidai, İl İmar Ekibi Sivil Koordinatörü M. Türker Arı ve Vardak TİKA Program Koordinatörü Mikail Taşdemir ile Vardak Vilayeti’nin tüm yetkilileri katıldı. Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nca ayrıca Meydan Şehir’e yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Seyid Abad şehrinde de Avrupa standartlarına uygun modern 1000 tonluk soğuk hava deposu inşa ettirildi.

Büyükelçi Öztürk törendeki konuşmasında, yapmış olduğu bu anlamlı katkıdan dolayı TİKA’ya teşekkür ederek, (TİKA) Başkanlığının ve Türkiye halkının sadece Vardak’a değil, tüm Afganistan’a birçok alanda yeniden imarına devam edeceğini vurguladı.

Vardak Valisi Fidai ise yıllık elma üretim kapasitesi 260.000 ton olan Vardak’ta bu tür tesis ihtiyacının ne denli gerekli olduğunu dile getirerek, bölge halkının modern soğuk hava depolarına kavuşmasından dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti ve TİKA’ya teşekkürlerini sundu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: