Türk Dünyası Basın Birliği


KKTC ve Azerbaycan basın temsilcileri arasında protokol imzalandı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dış Basın Birliği ile Azerbaycan gazete ve basın kuruluşlarının temsilcileri arasında “Türk Dünyası Basın Birliği“ oluşturulması için protokol imzalandı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dış Basın Birliği Başkanı Fevzi Tanpınar, protokolü imzalarken yaptığı açıklamada, önemli bir işbirliğine ilk adımın atıldığını, Türk dünyasının her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Böyle bir işbirliğinin gerçekleşmesinin taraflara daha çok güç vereceğini belirten Tanpınar, bu işbirliği süreciyle Türk dünyasında mesleki örgütler olarak gazetecilerin daha iyi bir ilişkiye sahip olmasını diledi.

Azerbaycan Halk Cephesi gazetesi genel yayın yönetmeni Elçin Mirzabey ise Azerbaycanlı gazeteciler adına yaptığı açıklamada, protokolün tarihi bir olay olduğunu,Azerbaycan`ın en önemli gazetecilerinin protokol imza töreninde hazır olduğunu söyledi. Mirzabey, bu işin daha ileriye gideceğine inandığını kaydetti.

Protokolle, “Türk Dünyası Basın Birliği“ ilan edilerek, bu oluşumun kuralları bilahare belirlenmek üzere, dünyada faaliyet gösteren Türk basın-yayın örgütlerini kapsayacak şekilde geliştirilmesi hedefleniyor.

Azerbaycanlı gazeteciler, Başbakan Derviş Eroğlu tarafından da kabul edildi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: