Kunduz katliamına Alman özel timleri de katılmış


Kuzey Afganistan’ın (Güney Türkistan) Kunduz eyaletinde gerçekleştirilen katliama Alman özel timleri de katılmış.

Almanya’da yayınlanan ‘Bild’ gazetesinin Federal Ordu yetkililerine dayandırarak verdiği habere göre 4 Eylül’de Afganistan’ın Kunduz vilayetinde yapılan Kunduz operasyonuna Almanların özel timleri KSK (Komando Spezialkraefte) da katılmış.

Gazetenin haberinde, işgal kuvvetleri için çalışan bir Afganistanlı’nın iki tankerin bölgeye getirildiğini haber vermesinden, en son noktada NATO’ya bağlı Amerikan savaş uçaklarının bombardımanına kadar, operasyonun KSK’ya bağlı komandoların da içinde bulunduğu gizli bir birlik ‘Task Force 47’ (TF 47) tarafından yönetildiği ve gerçekleştirildiği ortaya çıktı. Alman Albay Klein ise kendi birlikleriyle birlikte TF 47’den de sorumlu idi.

Alman Savunma bakanlığı sözcülerinden biri gazeteye, Federal Savunma Komisyonu’na 6 Kasım’da Task Force 47’den bahsettiklerini söyledi. Ancak sözcü TF 47’de KSK komandolarının da varlığının sözkonusu olup olmadığını açıklamadı.

Kunduz katliamın Görüntüleri

KUNDUZ KURBANLARININ YAKINLARINI TEMSİL EDEN AVUKAT POPAL ÖLENLERDEN 137’SİNİN SİVİLLER OLDUĞUNU SÖYLEDİ

NATO’nun verdiği bilgilere göre bombardıman sonucu 142 insan hayatını kaybetti. Kurban ailelerinin avukatı Karim Popal katliam sonucu 137 sivilin hayatını kaybettiğini belirtti. Popal ‘Neue Presse’ye verdiği demeçte, ‘Yaptığımız araştırmalarla bombardıman sonucu eşlerini kaybeden 91 dul ile 163 yetim çocukları kaydettik.’ dedi. Avukat Popal, Albay Klein’ın emriyle yapılan operasyondan sonra 22 Afganistanlı’nın kaybolduğunu ve 20 Afganistanlı’nın da yaralandığını ekledi.

‘Neue Presse’ gazetesinin haberine göre avukat Popal iki meslektaşıyla birlikte Kunduz’da yaptıkları altı haftalık araştırma sonucu kurbanlara ait kimlik belgeleriyle hayatını kaybedenleri tek tek tesbit ettiler. Ellerindeki bilgilerin kesinlikle doğru olduklarını söyleyen Popal gerekirse DNA testleri de yaptırabileceklerini, hiçkimsenin Taliban’a falan para akmasını istemediğini söyledi. Avukat Karim Popal Alman hükümetinin kurban yakınları için bir tazminat fonu oluşturulmasını istiyor.

Mücahid Yıldız – Almanya – Dünya Bülteni

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: