Karzai’nin kardeşi CIA ajanıymış


Ahmed Veli KarzaiNew York Times Gazetesi, Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai’nin kardeşinin Amerikan istihbarat örgütü CIA’dan maaş aldığını yazdı.

Castro’dan sonra 2. vakıa

Küba liderleri Fidel ve Raul Castro’nun kız kardeşinin, ABD’ye sürgüne gitmeden önce ülkesinde Amerikan istihbarat örgütü CIA ile işbirliği yaptığını açıklamasının ardından bu kez de New York Times Gazetesi, Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai’nin kardeşinin Amerikan istihbarat örgütü CIA’dan maaş aldığını yazdı.

Karzai’nin, Kandahar kenti ve çevresinde, CIA’in talimatı doğrultusunda operasyonlar düzenleyen Afgan milis gücüne asker alınmasına yardım etmek gibi hizmetler için bu maaşı aldığı belirtildi.

Ahmed Veli Karzai ise ABD’li sivil ve askeri yetkililerle işbirliği yaptığını, ancak uyuşturucu ticaretiyle ilgisi olmadığını ve CIA’dan maaş almadığını söyledi.

CIA ise haberi ne doğruladı, ne de yalanladı.

New York Times, CIA’nın Karzai ile mali bağlarının ve onunla iş ilişkilerinin Obama yönetimi içinde anlaşmazlıklara neden olduğunu da yazdı.

Gazete, Afganistan’ın afyon ticaretinde rol oynadığı belirtilen Ahmed Veli Karzai’nin son 8 yıldır CIA’dan maaş aldığı kaydedildi.

New York Times: Karzai'nin kardeşi CIA'dan maaş alıyor

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: