Pentagon’un inkar ettiği gizli suikast timi


Dünyayı sarsacak iddialarABD’li ünlü  gazeteci Pulitzer ödülü sahibi Seymour Hersh, Benazir Butto ve Hariri suikastıyla ilgili şok iddialarda bulundu.

Pentagon’un varlığını inkar ettiği General Stanley’in özel timinin suikastları gerçekleştirdiğini söyleyen Hersh, “Ladin yakalansa idi Afganistan’ın işgal nedeni biterdi, ABD bunu istemedi”dedi…

ABD’li saygın gazeteci Pulitzer ödülü sahibi Seymour Hersh Pakistan Devlet Başkanı Asif Ali Zerdari’nin “Ladin’i yakaladık ABD serbest bıraktı” haberini doğrular mahiyette açıklamalarda bulundu. Bir Arap televizyonuna konuşan Hersh, Ortak Özel Operasyon Komutanlığı (Joint Special Operation Command) ve CIA ekibiyle birlikte geçen hafta ABD’nin Afganistan komutanlığına atanan General Stanley McChrystal’in, Butto’nun öldürülme emrini veren hücrenin başı olduğunu söyledi.

Bu ekibin doğrudan başkan yardımcısı Cheney’ye bağlı olduğunu belirten Hersh, Nort Corolina, Fort Bragg’da yuvalanan bu ekibin varlığının yıllarca Pentagon tarafından inkar edildiğinin altını çizdi.

AFGANİSTAN’IN İŞGAL SEBEBİ LADİN

“Washington yönetiminin Ladin’in ölü ilan edilmesini veya yakalanmasını istemediğini çünkü o zaman Afganistan işgalinin anlamının kalmayacağını” açıkça belirten Hersh, olayın perde arkasını televizyona verdiği röportajda paylaştı. Usame bin Ladin konusunda ABD ile Pakistan arasında görüş farklılığı çıkmasının Butto’nun sonunu hazırladığını iddia eden Hersh, Pakistan Devlet Başkanı Zerdari’nin NBC televizyonundaki açıklamalarının anlamsız olmadığını gösterdi.

İSRAİL İÇİN LÜBNAN’A ABD ÜSSÜ

2 Kasım 2007 yılında El Cezire televizyonuna konuşan Benazir Butto’nun Ladin’in öldürülmesinden bahsetmesinin ve ünlü gazeteci Daniel Pearl’i öldüren ekibinin dışa vurulmasının (ki Al Kaide üyesi Omar Saeed Sheikh bunu gerçekleştirdi) ABD tarafından bardağı taşıran son damla olarak kabul edildiğini belirtti.

Hersh, yapımcı David Frost tarafından yapılan röportajda Benazir’in isim vererek konuştuğundan dolayı bazı bölümlerinin televizyon tarafından sakıncalı bulunarak makaslandığını da sözlerine ekledi. Bazı diplomatik kaynaklar ise Butto suikastıyla ilgili iddiaların hala bir ‘öyküden’ ibaret olduğunu belirtiyor.

HARiRi DE AYNI SUiKAST EKiBiNiN KURBANI

Seymour Hersh’in ikinci önemli iddiası ise, Ortadoğu’yu sarsan Hariri suikastının perde arkasıyla ilgili. Hersh, Lübnan Başbakanı Refik Al Hariri’nin ABD üslerinin Lübnan’da kurulma sürecine karşı çıktığı ve Washington’un çıkarlarını korumadığı için öldürüldüğünü ileri sürdü. Hersh, o dönemki İsrail Başbakanı Ariel Sharon’un da olaya katkıda bulunduğu vurguladı.

GİZLİ CİNAYET TİMİ

nHersh, West Point’teki Özel Kuvvetler Komutanlığı ‘yeşil bereliler’ takımından mezun olan General Stanley McChrystal’ın suikast ekibinin operasyon yapacakları ülkedeki ABD temsilcilerinin bile haberi olmadan emredilen görevi yapıp geri döndüklerini belirtti. Bu komutanlığın uzun süre Bush yönetimi tarafından varlığının bile kabul edilmediğini söyledi. Ekibin öldürülecek adamı bulup suikastı yaptıktan sonra ülkeden ayrıldığını söyleyen Hersh, Bush-Cheney ikilisinin dışında Kongre’nin dahi bu gruptan haberdar olmadığını kaydetti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: