Holbrooke, Karzai ile görüştü


Holbrooke, Karzai ile görüştü

Obama’nın Afganistan ve Pakistan temsilcisi olarak atadığı Richard Holbrooke, bugün Afganistan devlet başkanı Hamid Karzai ile ilk görüşmesini yaptı.

ABD Başkanı Barack Obama’nın Afganistan ve Pakistan temsilcisi Richard Holbrooke, bugün Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai ile görüştü. 


Önceki ABD başkanı George W. Bush’un yakın dostu olan Karzai, aynı yakınlığı Obama yönetiminden görmüyor. Obama, geçen hafta yaptığı konuşmada, Karzai hükümetini halktan çok kopuk olmakla eleştirirken dışişleri bakanı Hillary Clinton Afganistan’ı “narko-devlet” olarak niteledi. 

Holbrooke, dün Afganistan’lı bakanlar, yetkililer, parlamenterler ve yabancı diplomatlarla görüşmeler yaptı. Afganistan ziyaretinin ardından Pakistan ve Hindistan’a da gitmesi bekleniyor. 

Karzai, dün El Cezire televizyonuna yaptığı konuşmada, ABD ile bir gerginlik olduğunu itiraf ederken, “Sivil kayıplar, Afganistan’lıların tutuklanması ve evlere gece baskınları sebebiyle bizimle ABD hükümeti arasında gerginlik var. Bombardımanlarda Afganistan’lı çocuklar ölüyor.” dedi. 

Kaynak: Reuters

    

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: