Nabucco Türkiye’yle birlikte olacak


Nabucco Türkiye’yle birlikte olacak

NabuccoÜst Yöneticisi Reinhard Mitchek, doğalgazın Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşayacak Nabucco hattı 2014’te doğalgaz pompalayacak.

Mitchek ayrıca, Türkiyesiz Nabucco’nun, Nabucco’nun da Türkiye’siz düşünülemeyeceğini o nedenle de Türkiye’nin projeden elini çekmesi halinde konsorsüyüm olarak her hangi bir B planlarının bulunmadığını aktardı. Mitchek, ”Tek planımız vardır o da A planı olan Nabucco’dur.” dedi. 


Nabucco Gas Pipeline Internationel GmbH Üst Yöneticisi Reinhard Mitschek, Ankara Limak Otel’de projenin geleceği hakkında bir basın toplantısı düzenledi. Yapım çalışmalarına 2011 yılından itibaren başlanacağını söyleyen Mitchek, 2014 yılından itibaren de hattan gaz pompalanmaya başlanacağını dile getirdi. Rusya’nın projenin dışında tutulması gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyleyen Mitchek, ”Rusya’nın böyle bir talebi olursa Türkiye’nin de içinde bulunduğu 6 paydaş ülke buna karar verir. Biz bu projeyle mevcut sistemleri de dağıtım ağına ilave etmek istiyoruz.” diye konuştu. 

”Nabucco gaz satın almayacak, gaz dağıtacak.” diyen Mitchek, hattın büyük bir bölümünün Türkiye’den geçeceğini hatırlatarak, ”Türkiye bu projede önemli bir merkezi güçtür.” ifadesini kullandı. 

Kaynak: Ajanslar

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: