Kuzey Afganistan’da Sünnet Şöleni


Kuzey Afganistan’da Sünnet Şöleni

TİKA, (Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı) Kuzey Afganistan’ Güney Türkistan’da diğer alanlarda olduğu gibi sağlık alanında da başarılı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Bu çerçevede, Başkanlığımızca işletilen 2 Hastane ve 2 Klinik’te yetim ve yoksul çocuklar için toplu sünnet töreni yapıldı.

Proje kapsamında Güne Türkistan’ın Faryab İli Meymene Afganistan-Türk Dostluk Hastanesi’nde bin 100, Cevizcan ili Şıbırgan Afganistan-Türk Çocuk Hastanesi’nde bin 130, Çocuk ve Tahar İli Talokan ve Hoca Bahaddin Ana Çocuk Sağlığı Kliniklerinde de 2 bin 670 çocuk olmak üzere toplam 4 bin 900 çocuk sünnet edildi.

Sünnet törenine il yöneticileri, bölgede faaliyet gösteren kuruluşların temsilcileri ve aileler katıldı. Büyük ilgi gören törende, sağladığı destekten dolayı TİKA Başkanlığı’na teşekkür edildi.


Açılış töreninin ardından konuklara ve çocukların ailelerine yemek ikram edildi. Daha sonra uzman hekimler ve hemşireler eşliğinde sünnet olacak çocuklara gerekli testler yapıldı ve sünnetleri tamamlandı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: